Üniversitemizden Roketsan’a Ziyaret

Üniversitemizden Roketsan’a Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, akademik personelimiz lisansüstü öğrencilerimiz savunma sanayii saha ziyaretleri kapsamında ROKETSAN’ı ziyaret etti. Savunma Sanayii kuruluşlarında geliştirilen projeleri yakından incelemek ve bu kuruluşlarla eğitim, araştırma ve proje işbirliklerini geliştirmek üzere Ankara’ya giden Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul ve beraberindeki heyet, ROKETSAN’da incelemelerde bulundu.
            Roketsan yönetimi ve uzman personeline Üniversitemiz hakkında bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, “Savunma Sanayii alanında ihtisaslaşmak ve alanın ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman yetiştirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda ROKETSAN bünyesinde çalışan uzman akademisyenlerin üniversitemizde açılan Savunma Teknolojileri alanı Yüksek Lisans ve Doktora programında ders vermeleri için görüşmelerde bulunduk. Üniversitemizi ve Savunma Sanayii kuruluşlarını ortak bir noktada buluşturmak amacıyla işbirliği protokolleri imzalıyoruz. Böylelikle öğrencilerimizin daha nitelikli eğitim alması için gerekli altyapıyı kuruyoruz” ifadelerine yer verdi.
            Savunma Sanayii alanında Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne ihtiyaç olduğunu ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Göçmez ise: “ROKETSAN, Türkiye’nin roket ve füze ihtiyacını karşılamak amacıyla 1988 yılında kuruldu. Öncelikli hedefimiz roket ve füze sistemlerimiz ile ülke savunmasına hizmet etmek. Deniz altı, hava ve uzayda kullanılabilecek roket ve füze sistemlerinde lider kuruluş olmak için yaklaşık 1.200 AR-GE çalışanımızla projeler geliştiriyoruz” dedi.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content