Rektörümüz Tayfx Hassas Optik Firmasının Açılışına Katıldı

Rektörümüz Tayfx Hassas Optik Firmasının Açılışına Katıldı

Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı- Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Vali Salih Ayhan, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul ve il protokolünün katılımı ile I. OSB'de "TAYFX Hassas Optik ve Mekanik AŞ" firması düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Savunma sanayimizin hassas optik ihtiyacını karşılamak üzere kurulan TAYFX Hassas Optik ve Mekanik AŞ, Sivas’ın hassas optik üretim merkezi olması amacıyla yapılan çalışmaları bir adım öteye taşıyacak. Üniversitemizin savunma sanayi hedefi, kurulan laboratuvarlar, Ar-Ge merkezleri ve ilimizde kurulan savunma sanayi firmalarıyla Sivas, her geçen gün üreterek büyüme sağlayan ve savunma sanayisinde başarılı projeler çıkaran bir il olarak öne çıkmaya başladı.

Dualar eşliğinde TAYFX Hassas Optik Fabrikasının açılışı, katılımcılar tarafından yapıldı. Fabrikayı gezen Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, üretim hakkında firmanın yönetim kurulu Başkanı Alper Kılınç'tan bilgi aldı. Fabrika açılışının ardından heyet I. OSB' de faaliyetlerini sürdüren İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) bünyesindeki firmaları ziyaret ederek, işletmelerin üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content