Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

<b>Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı</b>

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı;

Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan, 10 Ocak 1961 tarihli ve 10703 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 212 sayılı Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştıranlar Arasında Münasebetlerin Tanzimi Hakkında Kanun yürürlüğe girdikten sonra her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Milletimizin gözü, kulağı ve dili olan, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru biçimde karşılanmasına aracılık eden gazetecilerimiz, şüphesiz Ülkemizin demokratikleşme sürecine büyük katkı sunmaktadırlar. Zor şartlar ve imkânlar içerisinde, milletimizi ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, yerli ve milli değerlerimizin benimsetilmesinde de çok önemli bir görevi üstlenmektedirler. 

Dijitalleşmenin her geçen gün büyük bir hızla arttığı ortamda doğru ve güvenilir habere ulaşmanın önemi çok daha büyük bir ihtiyaç olmuştur. Şüphesiz gazetecilik mesleği zor şartlar altında ifa edilen ve çokça fedakârlık isteyen kutsal bir görevdir. Bu görevi canları pahasına her koşul ve ortamda yerine getiren gazetecilerimizi bir kez daha tebrik ediyor, bu uğurda hayatını kaybeden gazetecilerimize ise rahmet diliyorum. 

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin kuruluşundan günümüze kadar olan süreçte, Üniversitemizin tanıtılması, bilimsel ve sosyal çalışmalarımızın kamuoyuna duyurulması noktasında basın kuruluşlarımızın objektif ve yapıcı yaklaşımlarıyla her zaman yanımızda olduğunu görmek, olumlu katkılarını ve desteklerini hissetmek, hedeflerimize giden yolda bizi motive etmekte ve güç vermektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content