Rektörümüz 300 Fikir 300 Proje Toplantısına Katıldı

Rektörümüz 300 Fikir 300 Proje Toplantısına Katıldı

            Sivas Valiliği himayesinde yürütülen "Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje” Tanıtım Toplantısı; Vali Sayın Salih Ayhan, Belediye Başkanı Sayın Hilmi Bilgin, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, il protokolü, ilçe kaymakamları, proje temsilcileri ile proje paydaşlarının katılımlarıyla Valilik konferans salonunda yapıldı.

            "Sivas İçin 300 Fikir 300 Proje" kapsamında Eğitim'den Tarım'a, Gençlik Spor'dan Çevre Sağlık'a, Kültür Turizm'den Güvenliğe kadar 9 ana başlıkta hazırlanan projeler, ilgili kurum ve ilçe temsilcileri tarafından kamuoyuna açıklandı.

            Sivas için herkesin söyleyecek bir sözü olduğunu belirten Vali Sayın Salih AYHAN, 300 projeden 700 adet projeye ulaşıldığına dikkat çekerek, "Sivas'ı bir bütün olarak görüyoruz. Bu güzel şehri her alanda geleceğe taşıyacağız. Küçük dokunuşlarla büyük etkiler oluşturacağız" dedi.

            "Fikir üretmek, dertli insanların işidir. Başkalarının derdi ile dertlenen, çözüm arayan, daha iyisi, kolayı, daha faydalısı nasıl olur diye sorgulayan zihinlerin ürünüdür fikir" diyen Vali Ayhan, emeği geçen kurumlara, kaymakamlıklara ve proje ofislerine teşekkür etti.Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content