Lisansüstü Öğrenci Alımına Devam Ediliyor

Lisansüstü Öğrenci Alımına Devam Ediliyor

       Savunma Teknolojileri alanında ihtisaslaşmayı hedefleyen Üniversitemiz, TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK UZAY, TÜBİTAK BİLGEM, TÜBİTAK MAM, TUSAŞ, ASELSAN, ROKETSAN gibi ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarıyla iş birliği yaparak bu kapsamda lisansüstü öğrenci almaya devam ediyor.

      2020-2021 Eğitim Öğretim yılı güz dönemi için Yüksek Lisans ve Doktora programlarına başvuru yapan öğrenci adayları yazılı sınava ve mülakata girdi. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen sınavda; sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına titizlikle uyuldu.

      Savunma Teknolojileri ve Tarım Bilimleri Anabilim Dalında eğitim almaya hak kazanan adaylar, Savunma Sanayi kuruluşlarında projelerde görev alma, tezlerini de bu doğrultuda yazma imkanına sahip olacak. Ayrıca eğitimlerde Üniversitemizin başarılı akademik kadrosunun yanı sıra Savunma Sanayi kuruluşlarında görev alan uzman öğretim üyelerinden ders alma şansına da sahip olmanın yanında, eğitim sonunda söz konusu kurumlarda istihdam edilme imkanı gibi bulunmaz bir fırsatı da elde etmiş olacaklardır.Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content