Girişimci bir Mühendis

Girişimci bir Mühendis

Üniversitemiz tarafından başlatılan Online Konferans serisinin bu haftaki konuğu eğitime verdiği destekleriyle tanınan, Sivaslı, hayırsever, başarılı iş adamlarından Sayın Lütfi ABAY oldu.

 

Üniversitemiz, Bilim ve Teknoloji Topluluğu ile Fikir ve Sanat Topluluğu iş birliğiyle gerçekleştirilen organizasyonda İş adamı Lütfi ABAY, online konferans yöntemiyle Üniversitemiz akademik ve idari personeliyle bir araya geldi.

 

Lütfi ABAY, konferansta “Girişimcilik üzerine değerlendirmelerde bulunarak bir insanın başarılı bir girişimci olması için dürüstlük, cesaret, akıl ve baht unsurları bir arada bulunmalı. Her şeyden önemlisi girişimcilik ruhu insanda bulunmalı, insan bir ortamda ticari kokuyu hissetmeli, her zaman hedefinin peşinden gitmeli. Gençlere örnek teşkil etmesi açısından, bugünlerde başarılı proje olarak Selçuk BAYRAKTAR’ın çalışması ve ekibinin başarısı önem arz etmektedir.

 

Çocukluğundan beri ticari hayata karşı istidadım vardı. O kadar ki çocukken yün, tarak satarak bu kabiliyetimin farkına vardım. Eğitim hayatımın ardından iş dünyasına girmemle birlikte boya sektöründe kullanılan polimer alanında başarılı işlere imza attım, hatta Türkiye’de sıvı masterbatch alanında tarihte bir ilki gerçekleştirdim. Küçük sermaye ile başladığım iş hayatımı bugün Gebze’deki fabrikayla genişlettim. Sayın Rektörümü, genç  arkadaşlarımı, Sivaslı hemşehrilerimi İstanbul’da evime davet ediyorum. Özellikle de genç arkadaşlarımın önünde uzun yıllar var, kendilerine fikir vermesi açısından Gebze’deki fabrikamızı incelemeye davet ediyorum.

 

Eğitim dünyasına, okullar yaptırarak destek verdim. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın orada eğitim aldığını görmek en büyük mutluluk kaynağım. Hayır işlerine bir başladığınız zaman ondan aldığınız mutluluğu bir daha bırakamıyorsunuz. Bundan dolayı eğitime verdiğim desteği sürdüreceğim. İş dünyasındaki hayatımın yanında; sanata, spora özellikle de edebiyata ve şiire ilgi duyuyorum. Yakın bir tarihte şiir kitabım da çıkacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL, program sonunda Sayın Lütfi ABAY’a konuşmalarından dolayı ve nazik davetinden ötürü teşekkür ederek kendilerini Sivas’a beklediklerini ifade etti.Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content