ASELSAN Sivas’tan Önemli Üretim

ASELSAN Sivas’tan Önemli Üretim

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas’ta Savunma Sanayine yönelik önemli üretimler yapan ve yerli ve milli projelerin geliştirilmesi hususunda Üniversitemiz ile Ar-Ge iş birliği protokolü bulunan ASELSAN Sivas Hassas Optik firmasının ürün teslim törenine katıldı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, ASELSAN Sivas Hassas Optik firması tarafından üretilen 'Zırhlı Araç Periskobu ve Tabanca Refleks Nişangâhı İlk Ürün Teslimatı' törenine katıldı. 1. OSB’de bulunan ASELSAN Hassas Optik firması bahçesinde gerçekleştirilen törene Savunma Sanayisi Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı-Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Vali Salih Ayhan ve il protokolü katıldı.

    Törende ilk olarak konuşmacılar, ASELSAN Sivas Hassas Optik firmasının ülke savunmasına büyük katkılar sağlamasının gurur verici olduğunu ifade ederek, ülkemizin son yıllarda ortaya koyduğu Millî Teknoloji Hamlesi'nde Anadolu'nun kalbinden, Sivas'tan yükselen bu başarının ve sağlanan katkının önemli olduğu vurgulandı. Savunma sanayimizin teknolojik ihtiyaçlarını karşılayarak önemli başarılara imza atan ASELSAN Sivas Hassas Optik firması, Türk Ordusunun ülkemizi sahada daha güçlü savunmasına destek oluyor.

         Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul ise başarılı çalışmalarından dolayı ASELSAN Hassas Optik firması yönetici ve çalışanlarını tebrik ederek, Sivas’tan ülkemize uzanan yerli ve millî proje sayısının artması için iş birliği yaptığımız firma olan ASELSAN Hassas Optik firmasının başarısı ilimiz için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content