Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul'un 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul'un  15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Köklü bir geçmişe sahip olan milletimiz, tarihte var olduğu günden beri birçok badireler atlatmıştır. Bu zorlu süreçte, dış güçlerle iş birliği yapan içimizdeki hainler, kendi akıllarınca kirli emelleri peşinde koşmuşlardır. Tarih sayfalarına kazınan tüm acıların unutulmadığı gibi özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminde de yapılanları unutmadık, unutmayacağız.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak, milletimizi tarih sahnesinden silmek, ecdadımızın emanet ettiği bu kutsal vatanımızdan bizleri ayırarak hain emellerini gerçekleştirmek amacıyla toplumun, milletin ve devletimizin içine sızarak örgütlenen FETÖ, hunharca bir darbe teşebbüsünde bulunmuştur. 15 Temmuz darbe girişimi, kahraman milletimizin dünyada eşi görülmemiş cesareti ve onurlu direnişi ile bozguna uğratılmıştır. 15 Temmuz gecesi insanlarımız Türkiye geçilmesin diye canları pahasına vatan müdafaası yapmışlardır.

Hain FETÖ yapılanmasının unuttuğu bir şey vardır: “Türkiye Geçilmez, Millî İrade Geçilmez” düsturunu temele alan bu aziz millet, vatan, bayrak, ezan, bağımsızlık aşkı ile yoğrulmuştur. Tıpkı Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da olduğu gibi 15 Temmuz’da “Kahramankazan Geçilmez, Kızılay Geçilmez, TBMM Geçilmez, Eren Bülbül Geçilmez, Millî Uzay Programı Geçilmez” diyen aziz Türk milletimiz, dahili ve harici hiçbir girişime geçit vermeyeceğini bütün dünyaya ilan ederek yeni bir destan yazmıştır.

Tarihte olduğu gibi bugün de bu güzel vatana göz diken iç ve dış tehditler bulunmaktadır. Türk milleti 15 Temmuz gecesi milli ve manevi değerlerini, kutsallarını, bayrağını ve namusunu canı pahasına koruduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde koruyacak ve Türkiye hiçbir şekilde geçilemeyecektir. Ülkemiz, dış politika, enerji savunma, ulaştırma ve altyapı, teknoloji, uzay, havacılık, eğitim, sağlık gibi alanlarda gerçekleştirdiği atılımlarla dünya arenasında geçilemez bir istiklal ve istikbal inancına sahip olduğunu göstermiştir.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle; Türkiye geçilmesin diye canları pahasına vatan müdafaası yapan, hain darbe girişimi karşısında kendini siper eden halkımıza şükranlarımızı sunuyorum. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi minnet ve saygıyla yâd ediyor, sağlıklı bir ömür diliyorum. Büyük bir inançla tekrar vurgulamak istiyorum ki; Türkiye Geçilmez, Milli İrade Geçilmez!...


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content